Ocieplanie pianą poddaszy i podłóg jako skuteczna alternatywa dla tradycyjnych metod

Oferujemy profesjonalne ocieplanie poddaszy, wnętrz i podłóg pianką PUR.

Poznaj zalety ocieplania pianą poliuretanową.

Ocieplanie Pianą Pur jako alternatywna metoda dociepleń.

Piana poliuretanowa otwarto-komórkowa posiada w swojej budowie liczne komórki otwarte, dzięki czemu „oddycha” i utrzymuje w pomieszczeniu przyjemne środowisko. Para wodna, będąca wynikiem złej wentylacji, krążąca w powietrzu, nie skrapla się na jej powierzchni, co zapobiega powstawania pleśni, dzięki temu piana otwarto-komórkowa z powodzeniem wykorzystywana jest do ocieplania poddaszy.

Oprócz swoich właściwości ocieplających, paroprzepuszczalnych i wygłuszających, piana poliuretanowa jest bardzo lekka, dlatego nie obciąża konstrukcji a sztywniejąc podczas żelowania dodatkowo ją wzmacnia. Wypełnienie wszystkich trudno dostępnych miejsc możliwe jest poprzez nakładanie piany hydrodynamicznym natryskiem. Jest to ważny aspekt, gdyż konstrukcje dachowe posiadają często skomplikowane kształty.

Należy jednak podkreślić, że piana poliuretanowa otwarto-komórkowa nie nadaje się do ocieplania fundamentów, ze względu na swoje charakterystyczne właściwości, możliwość chłonięcia wody i brak wytrzymałości na ściskanie.

Zobacz nasze realizacje

Piana zamknięto-komórkowa, jak sama nazwa mówi, zawiera minimum 90% komórek zamkniętych, w zależności od przeznaczenia a jej gęstość waha się między 30 a 60 kg/m³. Dzięki dużej gęstości, zamkniętym komórkom, małej paroprzepuszczalności oraz dużej odporności na zgniatanie, piana tego rodzaju idealnie nadaje się do termo i hydroizolacji płaskich dachów i stropodachów, a także ścian, fundamentów, rurociągów, wszelkich konstrukcji metalowych, chłodni, budynków inwentarskich itp.

Ocieplanie poddaszy i wnętrz pianą – jaką pianę wybrać?

Przy wyborze rodzaju piany należy wziąć pod uwagę współczynnik przewodzenia ciepła (λ), który różni się w zależności od jej gęstości. Pomimo tego, że λ pianek otwarto-komórkowych jest większy od λ pianek zamknięto-komórkowych, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Można zastosować pianę zamknięto-komórkową do ocieplenia poddaszy, ale wówczas należy zadbać o wymuszony obieg powietrza, by zapobiec skraplaniu się pary wodnej. Piana zamknięto-komórkowa jest jednak cięższa, dlatego zużywamy jej więcej. Pianka poliuretanowa otwarto-komórkowa jest lżejsza, dlatego cena wychodzi zazwyczaj niższa, gdyż zużywamy jej mniej.

Ocieplanie pianą PUR to doskonała alternatywa do tradycyjnych metod ocieplania np wełną mineralną.

W przypadku zainteresowania ociepleniem pianą zapraszamy serdecznie do kontaktu!

Współpraca w kilku prostych krokach

Rozmowa

Darmowy pomiar

Wycena

Realizacja

Darmowa wycena usług i ekspertyza